2011 model yeni mondeo largöz kamaştırmaya devam ediyor. ford yine arabada hiç bir özellikten kaçmamış mükemmel bir araba demek doğru tabiki .BİRAZ ÖZELLİKLERİNDEN BİLGİ VERELİM.
Yeni Mondeo’nun yenilenmiş dış tasarımı, sportif dinamik özellikleri ve performansı vurgularken, üstün kalite hissini de tamamlıyor.
Yeni Mondeo, Ford’un yeni “Kinetik Tasarım” felsefesini tam anlamıyla yansıtıyor. Kinetik tasarım, atletik çizgiler ve kompleks yüzeyleri vurgulayarak “hareket halinde enerji” hissi yaratıyor. Aracınız artık dururken bile hareket halinde görünecek.
Yeni Mondeo’da bulunan LED gündüz seyir lambaları, aracın çekiciliğini ve sportif havasını daha da arttırıyor. Yeni Mondeo’nun tüm modellerinde standart olarak sunulan uzun ömürlü LED arka lambalar ve fren lambaları gece şartlarında araca göz alıcı bir görünüm katıyor.
Yeni krom cam çizgileri Yeni Mondeo’nun zarif hatlarını daha da ön plana çıkartıyor.
Kinetik tasarım felsefesiyle yepyeni bir görünüme kavuşan Yeni Mondeo yüksek teknolojili yeni Ford EcoBoost benzinli motor , geliştirilmiş Duratorq TDCi dizel motor, PowerShift Otomatik Şanzıman seçenekleri ve yepyeni araç teknolojileriyle artık çok daha güçlü, daha modern ve daha kaliteli.
Yeni Mondeo, standartlarınızı daha da yukarıya çekecek.
 İyileştirilmiş Aerodinamik Performans 
Yeni Mondeo’da anten cama entegre edilmesi ile ilgili yenilik sayesinde Mondeo’nun aerodinamik sürtünme katsayısı dört kapılı modellerde 0.29’a, station wagon’da ise 0,30’a düşürülürek yakıt ekonomisine katkıda bulunuluyor.
 Yeni Gövde Rengi Seçenekleri 
‘Kül Kahverengi’, Kum Gri’ ve ‘Gece Grisi’ olmak üzere 3 yeni renk seçeneğini de içeren yeni dış renk seçenekleri Yeni Mondeo’nun çekiciliğini daha da arttırıyor.
 Çift Bölgeli Elektronik İklim Kontrollü Dijital Klima
Sürücü, yolcular için ayrı ayrı ayarlanabilen sıcaklık derecesi ile, dışarıdaki hava sıcaklığı ne olursa olsun, içerideki tüm yolcular için konforu standart hale getiriyor.
 Arka Koltuk Havalandırması
Yeni Mondeo, Titanium donanım seviyesinde standart olarak bulunan arka koltuk havalandırmaları ile çok daha rahat ve konforlu bir yolculuk sunuyor.
 Bi-Xenon Ön Farlar 
Normal halojen farların üçte ikisi kadar enerji harcayan bi-xenon farlar, iki kat fazla yoğunlukta ışık vererek daha geniş bir alanı aydınlatır ve daha net bir görüş sağlar. Bi-xenon ön farlar Yeni Mondeo Selective modelinde standart olarak sunuluyor.
Yakıt dolumu sırasında yakıt deposu kapağına artık dokunmanıza gerek yok! Özel emniyet sistemine sahip Ford Kolay Yakıt Sistemi ile araca yanlış yakıt konulmasının da önüne geçiliyor
Araca daha yüksek kalite ve zarif bir görünüm kazandırmak için, Yeni Mondeo’nun iç tasarımı yüksek kaliteli trim malzemeler kullanılarak kapsamlı bir şekilde yenilendi.
İnsan Otomobil Arabirimi (HMI) ve Convers+ tasarımları dahil olmak üzere tüm gösterge paneli çizgileri kapsamlı bir şekilde yenilenerek gelişmiş bir açıklık ve bütünlük elde ediliyor.
Led iç aydınlatma içeren yeni üst konsol Yeni Mondeo’daki konforlu iç mekanı tamamlıyor.
 Yeni Deri Döşeme Seçenekleri
Yeni Mondeo Selective modelinde sunulan Siyah, Bej veya Konyak deri koltuk döşemeleri aracın şık iç mekanına daha modern bir hava katıyor.