lpg-09

Aracın lpg ile çalışması tek an önce motorun stop etmekte olması kazalara neden verme olasılığı vaziyette olan ciddi tek durumdur . Bu sebeple lpg stop etme problemi ile karşılaşıldığında zaman geçirmeden önlem alınması ve öncelikle yetkli lpg servisinize uğramanız gerekir .

Westenhouse da Kaçak : Otomobilin Westenhouse ‘da kaçak varsa Otomobilin rölantisi hem tek benzinde hem tek de LPG ‘de bozulur . Bu da hem tek LPG , hem tek de benzinde Otomobilin stop etmesine sebep olabilmektedir .

Karbüratör : Otomobilin karbüratörü gökyüzü alıyorsa , fren yapınca otomobil hem tek LPG hem tek de benzinde stop edebilir .
Karbüratörlü araçlarda otomobil çalışırken vites boşa alındığında stop ediyorsa gökyüzü pek geliyor olabilmektedir . Bu da Otomobilin LPG ‘de çalışırken stop etmesine sebep olabilmektedir .
Frenlerin kaçırması : Otomobil LPG ‘de davranış şeklinde iken , vites boşa atılıp frene basıldığında otomobil stop ediyorsa frenler kaçırıyor olabilmektedir .
Lpg Dönüşüm Sistemi Beyni Diyaframı : Otomobil hararet yapmış ve radyatörde su kalmamış ise Lpg dönüşüm sistemi beyni diyaframının patlamasına sebep olabilmektedir . Bu da Otomobilin LPG ‘de çalışırken stop etmesine sebep olabilmektedir .
Lpg ile yakıt karışması : Otomobil yokuş aşağıya veya boş viteste stop ediyorsa LPG ile yakıt karışıyor olabilmektedir . Bu vaziyette yakıt geriye dönüşünü valfı ( çek valf ) takılmalıdır . Bununla Beraber yokuş aşağıya giderken Otomobilin stop etmesi ( çoğunlukla vites değişikliklerinde ) Otomobilin gökyüzü girişinin düzensiz olmasından kaynaklanmaktadır . Bununla Beraber yolda LPG ile giderken motor subapları normal , benzinle giderken ise sesli yani şakırtılı çalışacaktır . Avansın düzgün tek biçimde ayarlandığı kolay olarak otomobil durduğu yerde araca patinaj çektirilerek anlaşılır . Bu vaziyette motor stop etmemelidir .

Teknik açıklamaları yukarıda anlatılan lpg stop etmekte problemi benzeri sorunlarla karşılaşmamak amaçlı bakımların görevli servislerde ve orjinal yedek parça kullanılması tavsiyemiz olacaktır . Görevli servis dışarısında bilinen sebeplerden gidilmek zorunda ise aracınızı güvenilir ve işinin hakkını verici ustalara emanet etmelisiniz .