Geniş hava girişleri ile eğimli ön kısım ve farların zarif şekli, armaya doğru birleşen karakter çizgileri ile çıkıntılı motor bölümü kapağının üzerinden akan havayı her yöne dağıtır. Hafifçe eğim verilmiş tavanının uzun kavisli hatlarından giderek hızlanarak geçen rüzgâr, arkadaki BMW’ye özgü lambalara ulaştığında kaybolur – BMW 3 Serisi Touring havayı yararak, soğukkanlı bir şekilde ilerlemeye devam eder.

Dışarıdan kompakt bir görünüme, içeriden cömert bir iç hacme sahip olan BMW 3 Serisi Touring, tüm yolcularına geniş bir ayak ve baş mesafesi sunmaktadır. Arka koltuk dik konumdayken, bagaj 460 litrelik bir depolama kapasitesine sahiptir. Ancak, arka koltuklar 60:40 oranında bölünüp katlanarak, aracın toplam bagaj kapasitesini 1,385 litre gibi etkileyici bir rakama çıkarabilmektedirler. Bagaj tabanının altına, bagaj sabitleyiciler veya çevrilebilir bir kaplama ve entegre koruyuculu bir kapakla temin edilen ilave bir depolama bölmesi yerleştirilmiştir.

İç tasarıma ve özgün ön göğse bir bakış, BMW 3 Serisi Touring’in keşfedilecek çok şey sakladığını anlamanıza yeterli olacaktır: kaliteli ahşap, titanyum veya alüminyum iç tasarım kaplamaları; mükemmel renk, malzeme ve yüksek kaliteli krom kaplama kombinasyonunu tamamlar ve iç tasarımın geniş hacmine vurgu yapar. Zekice yerleştirilmiş kumanda düğmeleri ilk bakışta dikkatinizi çekmeyebilir; oysa elleriniz her bir kumandayı gözlerinizin yardımı olmadan bulacaktır.