Dacia Sandero ile, Dacia esprisine sadık, yani sunulan özellikler ve geniş iç mekana göre son derece cazip bir fiyatla kusursuz kalitede bir otomativ sunulmakta.

 Gerçekten de,  Dacia Sandero satış fiyatı ile küçük modeller kategorisinde yer alıyorsa da, aslında geniş boyutları ile daha çok  üst segment kompakt modeller sınıfına ait olduğunu ortaya koyuyor.

 Dacia Sandero 5 koltuk ile birlikte  katlanabilen arka koltukla  hacmi 1200 litreye kadar çıkabilen 320 litrelik pratik bir bagaj sunuyor. 

Konforlu koltukları ve bacaklarınız için geniş alana sahip olan iç mekanda rahatlığınız için herşey düşünüldü. Ayrıca, torpido paneli ile gösterge tablosundaki bütün kumandalar huzur ve güven içinde sürüş olanağı sağlamak üzere tasarlandı.

Dacia Sandero kendilerini kanıtlamış olan Renault motorları, güvenlik donanımları ve karşılaşabileceğiniz tüm yol koşullarının üstesinden gelmeye hazır bir şasi ile donatıldı. Dacia Sandero 3 yıl veya 100 000km* garantili olup,  düşük bakım ve onarım maliyetleriyle dikkat çekiyor.

 Yoldaki çukurların arasında zigzaglar yapın, ilk fırsatta hızlanın  ve en zor yol koşullarına meydan okumaya hazır olabileceyiniz bi araç. Yeni Dacia Sandero her yere gitmek için gerekli çevikliğe sahip. Dacia Sandero gerek şehir içinde gerekse şehir dışında her tür yol koşulunun üstesinden gelmesini sağlayan mükemmel bir zemin yüksekliğine sahip  (155 mm). Aynı zamanda toprak ve çakıllı yollarda zarar görmeden yol almak için kasa altı korumalarından yararlanıyor.

 Renault grubunun B platformundan türetilen Logan platformunu kullanıyor ve dolayısıyla sürüş hassasiyeti ile yol tutuşunu iyileştiren kaliteli ön/arka takımları ve süspansiyonları devraldı.yeni dacia sanderoda ön far,kapı kolları ve arka stop lambaları stil ise geniş iç mekan ve ataklık izlenimini daha da güçlendiriyor.

Benzinli – 1,6 MPI 90 ch / 64 kW

1.4 l ve 1.6 l 8 supaplı iki benzinli motor Dacia markasının temel özelliği maliyet, sağlamlık ve bakım kolaylığı kriterlerine mükemmel uyum gösteriyorlar. Düşük devirde geniş bir kullanım aralığında mevcut olan yüksek torklarıyla dikkat çekiyorlar.

Dizel – 1,5 dCi 70 ch

Dizel motorizasyonda geçek bir referans olan 1.5 dCi dizel motor dünyanın en yüksek performanslı dizel motorları arasında yer alıyor. 2. nesil Common Rail Turbo Direkt Enjeksiyon ile donatılmış bu motor kullanıcıların yüksek beklentilerini çok az bir yakıt tüketimi ile karşılıyor.

Dizel – 1,5 dCi 85 ch

Dizel motorizasyonda geçek bir referans olan 1.5 dCi dizel motor dünyanın en yüksek performanslı dizel motorları arasında yer alıyor. 2. nesil Common Rail Turbo Direkt Enjeksiyon ile donatılmış bu motor kullanıcıların yüksek beklentilerini çok az bir yakıt tüketimi ile karşılıyor.motor seçenekleriyle sunulmakta.