logoKim takıyor: Giuseppe Farina

1946 yılında Avrupa’nın önemli pistlerinin çoğunun zarar görmesinin ardından, Cenevre’de gerçekleştirilen “Grand Prix des Nations” üst düzey araba sürücülerin ilgisini çekmişti, Farina bu yarışı kazanmıştı. 2005 yılında 2279 Sterline satılan bu Universal’in onun elde ettiği bu başarıyı kutlamak için üretildiğine inanılıyor.

Bugün BRM Chronograph Kim takıyor: Pierre Gasly

Rouen doğumlu Gasly, Formula Renault 2.0 şampiyonluğunu ve 20143.5 Serileri’nde ikinciliği elde etmesi ile birlikte büyük bir isim olacakmış gibi görünüyor. Genç pilot, otomobillerden ilham alan Fransız marka BRM’nin partnerlerinden biri.

Saatler

Bu ay motorsporlarından ilham alınarak üretilen ve bütçenizin iki ayrı ucunda yer alan iki saat ve Greco’nun özel bir ürününü sizlere sunuyoruz BMW Motorsport

Fiyat: 99.95 Sterlin (saat), BMW’nin resmi saat üreticisi olan BalI Watch Co. orta derecede pahalı olarak nitelendirebileceğimiz BMW armalı mekanik saatler üretiyor.

BalI Watch Co.’nun Belçikalı markası lce Watch, geçtiğimiz yıl Bavyeralı üretici ile markanın motorsporları departmanının pahalı olmayan quartz modellerini üretme konusunda anlaşmıştı. Ice Watch’ın BMW Motorsport için ürettiği saatlerin son örneği ise yeni bir kadrana sahip ve tercihe göre kırmızı veya açık mavi detaylı kayış ile satın alınabiliyor. Modelin 43 mm’lik saat veya 48 mm’lik kronograf versiyonları bulunuyor.

Kaynak: Oto Hız