Accent Blue yeni donanımHyundai , yenilediği Accent Blue’ya yepyeni donanımlar ilave etti . Kuvvetli dizel motoruyla dikkat çeken otomobil , yüksek ücretine nazaran performansı ve tasarruf yeteneğiyle uyarı çekiyor .

Hyundai’den Accent Blue’ya yepyeni donanım

Koreli otomotiv üreticisi Hyundai , 1/2 asrı bulmayan macerasında hedeflerini iyice büyüttü . 1967’de kurulan Hyundai Motor Company , öncesinde üretimde önce 10 marka arasına girdi . Sonrasında önce 5’i zorlamaya başladı ve bitiminde ele geçirdi . Hedefler büyüyünce ‘uygun fiyatlı otomobil’ olma misyonundan da uzaklaşmaya başladı . Araçlardaki kalite artmaya başladıkça bunun için paralel olarak ücretler da yükseldi . Bunun son örneklerinden biri de Accent Blue . Accent 2014’e makyaj inşa ederek giren otomobil , yepyeni donanımlara da kavuştu .

Farkı teknolojisinde

Markanın yepyeni dizayn anlayışının resmedildiği otomobil , son derece dekoratif çizgileri ve alçalan tavanıyla sınıfının en canlı mensupları arasına giriyor . Dekoratif dizayn iç mekanda da devam etmektedir . Markanın yepyeni felsefesini yansıtan mavi aydınlatma , parlak kara ön konsol ve öncüsünden bir sürü daha kalifiye parça tüketimi sürücüyü etkilemeyi muvaffak oluyor . Yepyeni donanımlardan durumda olan DVD çalarlı kocaman dokunmatik ekran , tasarımın hepten teknolojik görünmesini sağlıyor . Ekranın büyüklüğü alıcı ve bununla birlikte SD kart girişine sahip . Başka Bir Deyişle navigasyon yazılımlarını destekliyor . Ergonomik açıdan da çok başarılı iç mekanda 4 seyahat amaçlı fazlasıyla meydan yer alıyor .

128 beygirlik dizel

Accent Blue’da yepyeni ev 1 . 4 litrelik benzinli motor ile 1 . 6 litrelik dizel alternatifleri sunuluyor . Bize misafir durumda olan dizel sürüm , tasarruf arayanlara hitap ediyor . Suskun personel motor , ürettiği 128 beygirlik güç ve 258 nm’lik tork ile sınıfının en kuvvetli örneklerinden . 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilen motor , esnek yapısıyla uyarı çekiyor . Hafif kimekli vetis geçişlerine sahip şanzıman , az oranlarıyla performansa mühim katkı sağlıyor . Bu sayede otomobil 0’dan 100 km/s hıza 10 . 1 saniyede erişiyor ve Otomobilin en yüksek sürati de saatte 190 kilometre . Kilosu 1235 kg durumda olan otomobil , uslu kullanım olmak larda çok cimri . Fabrika bilgilerine yönelik aşağı yukarı tüketim 4 . 4 litre . 43 litrelik depoyla menzil tahmini 1000 kilometre . Bizim denemelerimizde ulaştığımız 5 . 1 litrelik ölçüt de potansiyeli kanıtlıyor .

Accent Blue