7 Kasım tarihine kadar gezilebilecek olan İstanbul Autoshow Fuarı, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığımız bugün başlıyor. En yeni modeller otomobil tutkunlarını bekliyor
Fuar hafta içi 12.00- 21.00, hafta sonu ise 11.00-21.00 saatleri aralığında gezilebilecek
13. Uluslararası İstanbul Otomobil Fuarı Autshow 2010’un dün VIP açılışı gerçekleşti. Fuar bugün ziyaretçilere kapılarını açıyor. 200’ün üzerinde firmanın katıldığı fuarda; markaların en yeni modellerinin yanı sıra en gözde modelleri de otomobil tutkunlarına sunuluyor. Elektrikli modeller de dikkat çekiyor. Otomotiv Distribütörler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, fuarın açılışında, elektrikli araçların desteklenmesini çevreye uyumlu teknolojilerin gelişmesini sağlayacağını belirt ve -Ancak, sadece elektrikli araçlar değil, düşük emisyon oranına sahip tüm
araçlar desteklenmelidir – dedi.İstanbul CNR’da düzenlenen fuarda, 200’ü aşkın firma 8 salonda 120 bin metrekare alanda stand açtı. 85’i yeni 500 otomobil sergileniyor. Fuarda yerini alan otomobillerin toplam değeri 500 milyon doları buluyor. Biletler hafta içi 8, hafta sonu 15 TL. 
CNR Expo Fuar Merkezi’nde Uluslararası Motorlu Taşıt Üreticileri Derneği (OICA) akreditasyonuyla İstanbul Fuarcılık tarafından OICA ve Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) desteğiyle iki yılda bir gerçekleştirilen Auto Show’a bu yıl 650 bin ziyaretçi bekleniyor.

Bu yıl toplam 120 bin metrekare alana yayılacak fuara, aralarında Porsche, Ferrari, Maserati, Bentley, Citroen, Subaru, Infiniti, BMW, Land Rover, Aston Martin, Mini, Chevrolet, Kia, Lambroghini, Seat, Audi, Geely, Volkswagen, Ford, Opel, Honda, Hyundai, Renault, Dacia, Mazda, Mercedes-Smart, Chery, Nissan, Jaguar, Peugeot, Suzuki, Ssangyong, Mitsubishi, Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Lexus, Toyota, Proton, Volvo ve Skoda gibi markaların da yer aldığı 200’ün üzerinde firma katılıyor.Kadın ziyaretçiler 5 lira vererek fuarı gezebilecek. Ayrıca kadınlar, özel otoparklardan faydalanacaklar. Kadınlara yönelik araç modelleride ön planda. 1 milyon ziyaretçi öngörülüyor. 1 milyar dolar civarında bir iş hacmi yaratması bekleniyor.

daha fazla araç resmlerini fuara giderek görmek mümkün işte adres:

Yeşilköy Havalimanı Karşısı İ.D.T.M Yeşilköy CNR  Expo  Center /istanbul