Lpg de buji seçimi ben çok araştırdım gerçekten öyle yazan var böyle yazan var yok kullanan memnun olmamış.  kafam çok karıştı biraz araştırdım.  Lpg de buji e aralığı 0.8 olması daha iyi olduğunu öğrendim vee normal Bosch marka bir buji aldım. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Y akıt olarakda normal değerleri tutturdum diyebilirim.

LPG LaserLine buji ile %5 tasarruf ve % 15 performans elde edebilirsiniz

LPG LaserLine bujileri, özel olarak gazlı çalışan motorlar için geliştirilmiş olan çift asil metal bujileridir. Gazın yanması benzinin yanmasından çok farklıdır ve bu nedenle özel olarak bu koşullara göre adapte edilmiş bujiler gerektirir.

Gaz-hava karışımlarının tutuşturulması daha zordur. Daha yüksek ateşleme gerilimi gereklidir ve ateşleme bobinlerinin devre dışı kalma riski artar. Bu duruma, daha düşük ateşleme gerilimiyle yetinen lazer kaynaklı iridyum yongalı bir ince orta elektrodu çözüm getirir. Ayrıca elektrot aralığı da sadece 0,8 mm’ye önceden ayarlanmıştır.

Gazın yanması sırasında daha yüksek sıcaklıklar meydana gelir. Yaygın kullanılan elektrot ve gövde malzemeleri daha çabuk yıpranır. LPG LaserLine bujilerinin orta elektrodu üzerinde kullanılan iridyum için bu durum geçerli değildir. Aynı amaçla topraklama elektrodunun içine de bir platin yongası işlenmiştir.

Özel bir kaplama bujinin gövdesini korozyona karşı korur. Topraklama elektrodunun içindeki bir bakır çekirdek ise en iyi ısı iletimini destekler.