Mazda’nın ortaya çıkan yeni aile yüzünde, değiştirilmiş ön tamponda yeni sis farı yuvaları ile üst ve alt ızgaralara giden makaslar göze çarpıyor. Bunlar bir araya geldiğinde, savaş uçağını anımsatan orijinal tampondan daha güçlü bir kalite ve sportiflik hissi veriyor. Hangi modeli seçerseniz seçin, otomobilin sportif çizgileri değişmiyor.

Kolayca fark edilen özel görünümlü 15 inç alüminyum jantlar ve araca daha da agresif bir profil kazandıran 16 inç alüminyum jant tasarımları Yeni Mazda2’nin yeni özellikleri arasında sunulmakta.

Yeni ve genç bir görünüm için Yeni Mazda2’de iki yeni renk (Deniz Mavisi ve Bordo) de dahil olmak üzere 11 renk seçeneği bulunuyor.

2007’den itibaren Mazda2’nin gövde materyallerinin sağlamlığını arttırmak için hafif, daha ince, ultra yüksek çekme dayanımlı çelik kullanımına daha fazla önem verilmiş. Elektrik, süspansiyon ve egzoz sistemlerinde değişikliğe gidiliş. Ağırlıktan tasarruf için kapı hoparlörlerinde bile değiştirilmiş.

 İlk nesil modelin ağırlığını 100 kilo düşürüp daha güçlü ve sağlam hale getirmeyi başarmışlar. Bu, böyle bir kompakt otomobilde mümkün olduğu düşünülenden çok daha atik, çok daha sportif bir sürüş deneyimini beraberinde getirerk musteriye sunulmakta.

5 yıldızlı NCAP ödüllü Mazda2’nin ağırlığını bu derece düşük tutabilmemiz şaşırtıcı görünüyor. Etkin güvenlik önlemleri arasında Elektronik Fren Basıncı Dağıtımı (EBD) ve Acil Fren Desteğine (EBA) sahip Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS) bulunuyor.

Darbeye dayanıklı yolcu bölmesinde, altı hava yastığı ile ön gergi sistemli emniyet kemerleri ve yük sınırlayıcılar bulunuyor. Bu, Mazda2’yi içinde olabileceğiniz çok güvenli bir yer haline getirilmiş.