Yeni Mazda6’ya performansıyla tam anlamıyla eşleşen bir görünüm kazandırdı.

Mazda6’ın tasarımında sportif nitelikler her zaman ön planda oldu. Yeni otomobilin cesur ve dinamik görünümü, bu otomobili yıllarca keyifle süreceğinizi size hemen hissettiriyor.

Yeni Mazda6 pürüzsüz ve şık bir yan profile ve dikkat çekici tampon kavislerine sahip. Tüm Mazda’larda tipik olan vurgulu ve güçlü omuzlar, gerçekten eksiksiz bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Yeni Mazda6’da daha hafif alaşımlı jantlar ve yüksek çekme dayanımlı çeliğin kullanıldığı daha sert bir gövde bulunması, daha iyi bir yakıt ekonomisi ve daha duyarlı bir sürüş anlamına geliyor. Bu özelliklerin temelinde, otomobilin üstün aerodinamik performansı yer alıyor.

 

Bu boyutlardaki bir otomobilde beş yetişkin için geniş bir bacak mesafesi olmasını beklersiniz. Kabinin mükemmel ve sofistike görünümü sizi çok şaşırtacak.

Piyano siyahı paneller, krom kaplama ve doğal ışık ile kabin, sessiz bir liman gibi; lüks Bose® ses sisteminin tadına varmak için ideal bir yer. Sürücü ve yolcular için farklı sıcaklıklar belirlemenize olanak veren çift bölgeli otomatik klima sistemi, Yeni Mazda6’yı kendi sınıfının en konforlu otomobillerinden biri haline getiren özelliklerden sadece biri.

Orta konsoldaki dekoratif parçalarda artık yüksek kaliteli piyano siyahı kaplama bulunuyor. Klima ve ses kontrolleri, vites kolu ve iç kapı kolları gibi sık temas edilen parçalar kromla kaplandı.

Yeni Mazda6, spor otomobillerden esinlenmiş güvenlik anlayışını bir adım ileriye taşıyarak, gerçek bir sürüş keyfi yaşayabilmeniz için tasarlanmış bir dizi son teknoloji araç güvenlik özelliği sunuyor.

 

Yeni Mazda6, sert yolcu güvenlik hücresinin her iki tarafında ve ön ve arkada darbeyi emen bölgelerle yüksek çekme dayanımlı çelik kullanılarak, geliştirilmiş bir gövde yapısı üzerine inşa edildi. Yeni Mazda6’da Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC), Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) ve 6 hava yastığı ile birlikte aşağıdaki güvenlik özellikleri de standart olarak bulunuyor.

Acil Durum Sinyal Sistemi (ESS), arkadan çarpmaların önlenmesine yardımcı oluyor. Bu sistem, sert bir fren yaptığınızda tehlike uyarı ışıklarının (dörtlü flaşörler) arkadaki otomobil için hızla yanıp sönmesini sağlıyor. Tehlike ışıklarının yanıp sönme hızı, otomobil neredeyse duracak kadar yavaşladığında normale düşüyor. Fren pedalı bırakıldığında ise tehlike ışıkları otomatik olarak sönüyor.

Geliştirilmiş Adaptif Ön Far Sisteminin (AFS) kullanıldığı bi-xenon farlar, Yeni Mazda6’daki standart güvenlik özelliklerinden bir diğeri. Bu özellik sayesinde, Yeni Mazda6’nın ön farları dönüş yönüne göre 15 dereceye kadar dönerek, virajlarda görünürlüğü artırıyor.

Standart olarak bulunan bir diğer güvenlik özelliği olan Arka Araç İzleme Sistemi (RVM), iki radar sensörü ve bir uyarı sistemi ile, kör nokta kavramını ortadan kaldırıyor.

Akıllı Dönüş Fonksiyonu ise, sinyal koluna sadece hafifçe dokunarak dönüş sinyallerini üç kez yakıp söndürmenize olanak sağlıyor. Sinyal kolunu elle ilk konumuna döndürmenize bile gerek yok.