Sürücü, otomobil ve yol arasında canlı bir birlik sağlamasıyla takdir toplayan Mazda MX-5, şimdi tamamıyla yenilendi.

Yeni Mazda MX-5’le yenilikleri fark etmemeniz mümkün değil. Sürüş dinamiği, tasarım, işçilik, konfor ve pratiklik tamamıyla gelişti.

Mazda MX-5 tek bir şeyi çağırıştırıyor : rakipsiz sürüş keyfi.

Mazda MX-5, dünyaya sporcu yanını hiç olmadığı kadar açık bir şekilde yansıtan yeni bir yüz sunuyor.

Sürücü alanı, yenilenmiş doku ve renklerle sürücünün konforuna odaklanıyor.

Mazda MX-5’in ön, yan kısımlar ve arka kısmı özel karakterini vurgulayacak şekilde yenilendi.

Yenilenen ön görünüm, Mazda markasının ruhunu yansıtan beş noktalı yeni bir ızgara içerir. Daha aerodinamik ön tampon, keskin görünümlü farlar ve dinamik bir biçimde yeniden tasarlanmış sis farları geliştirilmiş roadster stilini ortaya koyar.

Kenar eşikleri ve kapı aynalarındaki değişiklikler, aerodinamiği artırır ve dinamizm hissine katkıda bulunuyor. Arka kısım ise, yeniden tasarlanmış tampon ve arka farlara kazandırılan modern görünümle spor otomobil hissi daha da arttı.

17 inç alüminyum alaşım jantlarda Mazda MX-5’in hafif, spor tarzını destekleyen yeni bir on kollu tasarım bulunuyor.

 Alüminyum Grisi metalik, Gerçek Kırmızı, Metropol Grisi mika, Bakır Kırmızısı mika, Fırtına Mavisi mika, Parlak Siyah ve Kristal Beyazı mika,Yedi gövde rengi seçeneği arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Yenilenmiş süspansiyon ayarları, dönüşleri daha da keyifli hale getirirken geliştirilmiş aerodinamik yakıt ekonomisi ve kontrol sağllıyor.

Direksiyonda değiştirme kolları bulunan altı ileri vitesli Activematic şanzıman, Avrupa’da yenidir ve iki dahiyane teknoloji sağlar: Doğrudan Activematic (DAM) fonksiyon, vitesi tam olarak kontrol etmenizi ve böylelikle kendinizi otomobil ile daha da bütünleşmiş hissetmenizi sağlıyor. Aktif Uyarlanabilir Vites (AAS) fonksiyonu, farklı sürüş koşullarını değerlendirip ayarları gerektiği şekilde yaparak gaz pedalında size daha fazla kontrol verir.

Yenilenmiş gösterge paneli, daha iyi görünürlük için geliştirilmiş grafikleriyle daha rahat bilgi edinmenizi sağlar. Kırmızı arka aydınlatmalı LCD üzerinde üç gösterge seçebilirsiniz: dış sıcaklık, yol sayacı veya ortalama yakıt tüketimi.

Ön tarafta yer alan AUX jakı sayesinde kullanabileceğiniz taşınabilir müzik sisteminiz ile yolculuğunuz esnasında seçtiğiniz müzikleri dinlemek çok eğlenceli. AUX yuvasının yanındaki 12V güç çıkışı, taşınabilir müzik sisteminizin gücünün bitmeyeceği anlamına gelir.Sağlam gövde yapısı, kolon destekleri ve iyi konumlandırılmış hava yastıkları darbelere karşı kapsamlı koruma sağlar.

Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) Mazda MX-5’te standart olarak sunulur ve en çok ihtiyaç duyduğunuz anlarda siz ek kontrol ve güven verir. Gösterge panelindeki dış sıcaklık göstergesi ise sürüş koşullarını yakından takip etmenize olanak sağlıyor.

Sürücü alanının dikkatli yerleşimi sayesinde hiçbir zaman gözlerinizi yoldan ayırmak zorunda kalmazsınız. Bluetooth hands-free telefon sistemi, sürüş konsantrasyonunuzu bozmadan dış dünyayla iletişim kurmanıza olanak verir.

İmmobilizer, içten duyarlı hırsız alarmı ve uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, sizi ve otomobilinizi her zaman, her yerde korur.

Kapı panelinin yerleşimi artık daha pratiktir ve kolçaklardaki yeni yumuşak minderler uzun yolculuklarda kendini gösterir. Hız kontrol sistemi, sabit bir hızda giderken yolculuktan keyif almanızı sağlar.

En yeni AudioPilot™2 gürültü önleme teknolojisi, sürüş koşulları ne olursa olsun rafine müzik dinlemenize olanak sağlıyor.

Mazda MX-5 Coupe Cabriolet 2.0L 78,929 fiyatında satısa sunulmakta.