Başlangıç Fiyatı 37.954 TL
Yeni Astra; en sofistike ve üst düzey stilden sportif, hatta eğlenceli ve genç tasarımlara varan, oldukça geniş donanım seçenekleri sunuyor.Yeni Opel Astra, en son teknolojinin ürünü, sofistike teknolojik özellik seçenekleri sunuyor. FlexRide ve AFL+ gibi sınıfının öncüsü özellikler hakkında detaylı bilgi alın. Yeni Opel Astra otomotiv sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan “Goldenes Lenkrad 2009” Ödülü’nü kazandı.

Yeni Opel Astra, bir yıldızın tüm özelliklerine sahip: Muhteşem bir görünüş, atletik bir gövde ve olağanüstü performans… Devrim yaratan teknolojik yenilikleri ve Opel’in yeni ödüllü tasarım dilini yansıtan görünümüyle, Yeni Astra kompakt sınıfı yeniden harekete geçirmeye hazırlanıyor. Kişisel bir dokunuş katma imkanı… 17” hafif alaşım jantlar, sunroof ve Plus Paketi Enjoy modelinde opsiyonel olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor.

 Başlangıç Fiyatı 37.954 TL

Motor Seçenekleri:

• 1.4 16V 100 HP Manuel
• 1.6 16V 115 HP Manuel veya Active Select (Otomatik)
• 1.4 16V 140 HP Manuel

Enjoy modelinin sunduğu standart özellikler:

ABS
ESPplus
Fren destek sistemi (BAS)
Hidrolik fren yardımı (HBFA)
Elektronik fren gücü dağılımı (EBD)
Virajda tork kontrolü (CTC)
Virajda fren kontrolü (CBC)
Elektronik kalkış torku kontrolü (EDC)
Dinamik çekiş kontrolü (TCplus)
Hıza duyarlı elektro hidrolik direksiyon
MacPherson ön süspansiyon
Watt bağlantılı arka süspansiyon
Sürücü ve ön yolcu hava yastığı
Ön yolcu hava yastığı devre dışı bırakma özelliği
Perde hava yastıkları (önde ve arkada)
Yan hava yastıkları (önde)
2 yönlü aktif koltuk kafalıkları (önde)
Aktif ve çift gergili ön emniyet kemerleri
Emniyet kemeri uyarı sistemi
Katlanabilir pedal sistemi
Arka koltuklarda ISOFIX çocuk koltuğu düzeneği (ek üstten sabitleme özelliği ile)
Adaptif fren lambaları
Otomatik tehlike flaşörleri
Gündüz farları
Arka sis lambası
Yol Bilgisayarı
17 inç yapısal jantlar
Spor Egzos borusu (sadece 1.6 180 HP ve 1.4 140 HP motorlar ile)
Gövde rengi yan aynalar
Gövde rengi kaplı kapı kolları
Kırmızı iç mekan aydınlatması
6 yönlü sürücü koltuğu
4 yönlü yolcu koltuğu
60/40 katlanabilir arka koltuklar
Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
CD 300 – Radyo / CD / MP3 / WMA çalar – Üçlü Bilgi Ekranı – 4 adet hoparlör
AUX girişi ile harici müzik cihazı bağlayabilme özelliği
12V elektrik çıkışı
Elektrikli ısıtmalı yan aynalar
Elektrikli ön ve arka camlar
Klima
Uzaktan kumandalı merkezi kilit

Opsiyonel Enjoy Plus Paketinin modelinin sunduğu ek özellikler:

Yokuşta kalkış desteği
Otomatik yanan farlar (tünel algılama özelliği)
Işığa duyarlı kararan iç dikiz aynası
Yağmur sensörü
Hız sabitleyici (Cruise Control)
Deri direksiyon simidi
Ön kol dayama desteği
Işıklı makyaj aynaları
Arka okuma lambaları
Direksiyondan kumanda sistemi
CD 400 – Radyo / CD / MP3 / WMA çalar – Grafik Bilgi Ekranı – 7 adet hoparlör
Elektronik park freni
 
Opsiyonel Ekipmanlar:

• 17 inç hafif alaşımlı jantlar
• Sunroof
• Enjoy Plus Paketi : Yokuşta kalkış desteği, otomatik yanan farlar, ışığa duyarlı kararan iç dikiz aynası, direksiyondan kumanda sistemi, yağmur sensörü, hız sabitleyici (Cruise Control), deri direksiyon simidi, ön kol dayama desteği, ışıklı makyaj aynaları, arka okuma lambaları, direksiyondan kumanda sistemi, CD 400 – Radyo / CD / MP3 / WMA çalar – Grafik Bilgi Ekranı – 7 adet hoparlör, elektronik park freni özelliklerini içermektedir.

Thule Kayak Taşıyıcı “Xtender”
Otomobilin tavanından sürgüyle açılan sistem, kolay yükleme ve indirme sağlıyor. Büyük düğmeleri, eldivenle bile kolayca çalıştırılmasına olanak tanıyor. Alüminyum taşıyıcı, altı çifte kadar kayak veya dört snowboard taşıyabiliyor.
 Alüminyum Tavan Kızakları
Opel tarafından aerodinamik olarak tasarlanmış iki tavan çıtasından oluşan sistem, portbagaj veya diğer taşıyıcı sistemlerin kolay montajını sağlıyor. Kilitlenebilir kapaklarla sabitleniyor.
 Çeki demiri bağlantılı bisiklet taşıyıcı
Opel tarafından tasarlanmış akıllı ve güvenli bir çözüm… İki bisiklete kadar taşıyabilen sistem, üçüncü bir bisiklet için opsiyonel bir uzantı da sunuyor. Kurması ve kullanması çok kolay. Aşağı katlama fonksiyonu, bisikletler yüklüyken bile, bagaj kompartımanına kolay erişim sağlıyor. Kullanılmadığında bagaja sığabiliyor. Kilitlenebilir olan taşıyıcı, çeki demiri ve elektrikli çekici ile birlikte kullanılabiliyor.
 Opel Çeki Demirleri
Sabit veya arka tamponda görünür bir kesinti yaratmayan, kolayca çıkartılabilen çeki demirleri arasından seçiminizi yapın. Maksimum yük kapasiteleri için bayinize danışın. Yüksek kaliteli çelikten üretilen çeki demirleri için elektirkli sistem, ayrıca sipariş edilebiliyor.
 Bluetooth™ Hands-Free Seti
Kullanışlı entegre hands-free sisteminde; hoparlörden bağımsız Sesle Kontrol fonksiyonu, otomatik telefon defteri senkronizasyonu ve SMS okuyan text-to-speech fonksiyonu bulunuyor. Aracın hoparlörlerini kullanan sistem devredeyken, radyo otomatik olarak sessiz moda geçiyor.
 Cep Telefonu Yuvası
GMS sinyalini artıran ve anten bağlantısıyla araç içindeki radyasyonu düşüren bu sistem, cep telefonunuza kolayca bağlanıyor. Telefonunuzu güvenli bir şekilde tutuyor ve yol boyunca şarj ediyor. Fabrika montajlı UHP alt kaidesiyle kullanılıyor.
 USB Multimedya Bağlantısı
USB bağlantısı; iPod, iPhone, MP3 çalar ve benzeri cihazları destekliyor. Bluetooth™ aracılığıyla taşınır müzik çalarınızı, entegre araç radyosundan kolayca görüp, kontrol edebiliyor.
 Ön yolcu koltuk ağı
Çanta, cüzdan, harita gibi küçük eşyaları sürücünün kolay erişebileceği bir noktada, güvenceye alıyor. Elastik bantlarıyla bu ağ, ön yolcu koltuğuna kolayca tutturulabiliyor.
 Yatay kargo ağı
Hafif eşyaların yerinde durmasını sağlıyor ve sürüş esnasında bagaj kompartımanını daha pratik hale getiriyor. Elastik yapısıyla kolay kullanım sunuyor.

 Opel Çocuk Koltuğu “DUO ISOFIX”
Bu sistem, 9 ile 18 kg arası ve yaklaşık 9 aylıktan 4 yaşına kadar olan çocuklar için tasarlandı. Otomobile ISOFIX bağlantılarıyla (ayrıca sipariş edilmektedir) ya da emniyet kemeri ile monte edilebiliyor. Koltuk kaplamaları değiştirilebiliyor ve yıkanabiliyor.
 Güvenlik Malzemeleri
Uyarı reflektörü, ikaz yeleği ve ilk yardım seti gibi güvenlik malzemeleriyle, beklenmedik durumlara hazırlıklı olun. Bu malzemeler çoğu Avrupa ülkesinde zorunlu olmakla beraber, set olarak veya ayrı ayrı satın alınabiliyor.