Porsche Panamera, Alman Spor otomobil üreticisi Porsche’nin ürettiği dört kapılı dört koltuklu coupe otomobil modelidir
Porsche Panamera ilk dört kapılı sedan olduğunu. Burada Devletleri’nde, Panamera doğrudan yakıt ile sunulacak-in 4.8 litrelik V8s enjekte normal hem çift kavramalı 7 ileri otomatik şanzıman akuple (400 hp) ve ikiz turbo (500 hp) formu, aspire. Fiyatlandırma 89.900 $ olarak arka için başlar-Dört tekerlekten çekişli Panamera 4S Panamera S, 93.800 $ sürücü ve 132.600 $ dört çekişli Panamera Turbo için.


Otomobil severler tarafından merakla beklenen, hem sedan bir aracın verdiği aile konforunu hem de spor bir aracın verdiği heyecanı bir arada sunmayı hedefleyen Porsche yeni bir segment yaratmanın peşineBu motorlu ve arkadan çekişli önünde olacak ve 4,5 L V8 değiştirilmiş bir versiyonu tarafından desteklenmektedir Cayenne yılında FSI sistemi Volkswagen (Porsche ve Volkswagen icat Cayenne üzerinde işbirliği / Touareg spor hizmet aracı ile donatılmış bulundu


Porsche’nin üstün dinamik performans ve olağanüstü zarafet özelliklerini bir arada taşıyan dört kişilik, Gran Turismo’su Panamera teknolojik yenilikleriyle de beklenti yaratıyor.

Porsche’nin dördüncü model serisi olan Panamera, 911, Cayenne, Boxster ve Cayman’ın kendi segmentlerinde sahip oldukları seçkin konumu aynı şekilde elde edeceğini şimdiden belli ediyor. Lüks sınıftaki önemli modellerle rekabet eden Panamera, performans, sürüş dinamikleri ve verimlilik alanında segmentinde lider konumda.