Safrane dünya pazarında Koreli otomobil artan etkisinin bir yansımasıdır.

Renault Fransız otomobil iken için Safrane SM-5 sedan bir rebadged sürümü Renault Güney Kore’de Samsung rozet altında satan. Renault klima artırıldığını ve Orta Doğu için soğutma ve satış bölgesinde geri 2008 yılında Safrane koydu.

Bir arabanın darbe yarış koymak doğru olmayabilir, ama para için otomobil bir çok temsil yok, fiyatlar 58.000 olarak AED başlayan.

Iki motor gücü Safrane, ilk 2.0-litrelik, dört silindirli motor 143bhp ile giriş seviyesi PE araç mevcuttur. Ikinci bir 2.3-litre V6 170bhp yapan şeydir. 2,0 dört ileri otomatik kutu ve 2,3 beş vitesli versiyonu eklenmiştir.


2,3 Safrane iki kırpma düzeyleri, LE ve SE bulunmaktadır. Özellikler ölçekli aygıt Safrane cebinize, kapılarını cebinizde onu çıkarmadan kilidi olabilir anlam algılayabilir bir kredi kartı ile anahtar yerine Renault Smart Card teknolojisini içerir. Ayrıca araba bir tuşa basın başlayan sağlar.

Eğlence sekiz inçlik subwoofer dahil yedi hoparlör ile stereo geliyor, yardımcı bir soket MP3 çalarlar için dahildir.

Güvenlik özellikleri, Safrane ile, hangi otomatik olarak acil bir durumda fren tam kuvvet uygular yardımcı elektronik fren dağıtımı (EBD) ve Acil fren ABS yer iyi vardır. Elektronik stabilite kontrolü mevcuttur ve Safrane altı hava yastığı bulunuyor.