1.4 lt’lik benzinli motor, turbo ve kompressör desteği sayesinde 160 HP güç üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman performansı destekliyor.

Volkswagen özel tasarımıyla öne çıkan otomobili Scirocco da markanın daha az emisyona ve yakıt tüketimine sahip otomobillerini tanımlayan BlueMotion sınıfına adım atıyor.Ülkemizde de çok beğenilen ve önemlisatış rakamlarına ulaşan model, 1.4 TSI 122 beygir, 1.4 TSI 160 beygir ve 2.0 TSI 210 beygir motor seçenkleriyle satılıyor.
İç mekanda sportifliği, altı düzleştirilmiş direksiyon üstleniyor. Modern çizgilerden uzak olan iç mekan ergonomik tasarlanmış. Vücudu çok iyi saran ön koltuklar rahat. Kol dayamanın altında MP3 çalar bağlantı noktası var. ASR tuşu, elektronik patinaj önleme sistemini kontrol ediyor. Direksiyondan, yol bilgisayarı ve müzik sistemi kumanda ediliyor.


Kompakt coupe segmentindeki otomobil 2.0 litre 140 beygir TDI dizel motor ve BlueMotion modifikasyonları sayesinde çok başarılı yakıt tüketimve emisyon değeğerine ulaşmış. En çevreci Scirocco’da BlueMotion modifikasyonları olarak start&stop sistemi ve yola daha az direnç gösteren lastikler gibi özellikler bulunuyor. Bu özellikler sayesinde 6 ileri manuel şanzımanlı Scirocco 2.0 TDI BlueMotion 100 kilometrede ortalama 4.5 litre yakıt tüketecek. DSG şanzımana sahip Scirocco BlueMotion’da ise bu değer 4.9 litre olarak açıklanmış. Manuel şanzımanlı Scirocco BlueMotion’un emisyon değeri 118gram/kilometre iken DSG şanzımanlı modelinki 129 gram/kilometre.

Dizel motora sahip Scirocco BlueMotion ve Scirocco GT’nin fiyatları ve ülkemizde satışa çıkarılıp çıkarılmayacağıyla ilgili kesin bir bilgi ise bulunmuyor.


üreticinin çok satanlar listesindeki Golf’den özellikle görsel olarak daha fazla sportiflik bekleyenler, Scirocco’ya yönelebilir. Dikkat çekici tasarımıyla birlikte keyif verici bir sürüş karakterine sahip Scirocco, 1.4 TSI motor ile tercih edildiğinde, hem makul tüketim hem de göz dolduran bir performans elde ediliyor. 23.150 Euro+894 TL’dan başlayan fiyatlara sahip Scirocco, 3 kapılı HB bir spor otomobil alacakları kendine aşık edebilir. Hatta 2.0 lt’lik motorun gerekliliğini bile sorgulatabilir.

Alman otomobil üreticisi ayrıca Scirocco GT modeli hazırladığını da duyurdu. 2.0 TDI 170 beygir gücündeki motora sahip Scirocco GT, manuel şanzımanla 100 kilometrede ortalama 5.1 litre yakıt tüketirken, DSG şanzımanla 5.5 litre yakıt tüketecek. Otomobilin emisyon değeri manuel şanzımanlı modelde 134 gram/kilometre, DSG şanzımanlı modelde ise 144 gram/kilometre.