2011 Model Tiguan herkesin sahip olmak isteyeceği kadar iyi bir otomobildir. Esnek iç mekan konsepti, bağımsız sürüş özellikleri, farklı tasarımı ile karşılaşacağınız her zorluğu kolaylıkla aşacaktır. Sürekli dört çeker teknolojisi 4Motion ile Tiguan motor gücünü en iyi şekilde dört tekere dağıtır ve güvenli bir sürüş sağlar.

2011 Tiguan şimdi yatay çıta ızgara ve imza far tasarımı Volkswagen yeni ailesi göz sayesinde uygun düşüyor.Diğer değişiklikler yeni tamponlar ve daha yaya dostu kaput bulunuyor. Tiguan dış yüzeyinin bu dinlenme dışında az ya da çok aynı kalır. 2011 Tiguan , yeni motor seçenekleri, daha sıkı Avrupa emisyon ve yakıt ekonomisi normlara uymak yapmak almak olasıdır. Tiguan, kendi tarzını yaratmak isteyenler için her bir donanımında standart olarak farklı 16” ve 17” jant seçenekleri sunmakta. Giriş donanım Sport&Style’da 16” San Diego jantları sunulurken, üst donanım olan Fun&Funcion’da ise yine 17” Los Angeles alüminyum jantlar sunulmaktadır.VW Tiguan’ın Sport & Style donanım paketinde ABS, ESP, EDS, EDTC, ASR, 6 adet havayastığı, Auto Hold fonksiyonu, elektrikli ön ve arka camlar, MP3 özellikli Radyo-CD çalar müzik sistemi, klimatronik (tam otomatik klima), yüksekli ayarlı spor ön koltuklar elektromekanik park freni, karartılmış arka ve yan camlar, krom tavan rayları, ön sis lambaları ve park mesafe sensörleri standart olarak sunuluyor.

Volkswagen Tiguan , kompakt SUV konfor düzeyi , çevikliği ve bir spor otomobilin şık stili ile bir SUV çok yönlü yararları birleştirir. Anında , göz alıcı tasarımı, hem Tiguan Alman soyağacı tanıyacak ve güç ve ekonominin etkileyici kombinasyonu.
Motorlar
Ekonomiden de, eğlenceden de anlayan güçlü motorlar tasarladık. Gücü hissetmeniz için gaz pedalına dokunmanız yeterli. Gerisini Volkswagen’in üstün motor teknolojisine bırakın.
TSI Motorlar
1.4 TSI 150 hp motor seçeneği hem 4×4 hem de 4×2 çekiş sistemi ile sunulmaktadır. Volkswagen’in ödüllü TSI teknolojisine sahip bu motorun temel özelliği, küçük hacimden daha yüksek güç üretiyor olmasıdır. Küçük hacimli motor olmasının bir diğer avantajı ise daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonudur.
TDI Motorlar
Dizel motor tercih edenler için Tiguan’da 2.0 lt hacimli 140 hp güce sahip TDI teknolojili motor hem manuel hem de tiptronik şanzıman seçeneği ile sunulmaktadır.
4Motion
Tiguan herkesin sahip olmak isteyeceği kadar iyi bir otomobildir. Esnek iç mekan konsepti, bağımsız sürüş özellikleri, farklı tasarımı ile karşılaşacağınız her zorluğu kolaylıkla aşacaktır. Sürekli dört çeker teknolojisi 4Motion ile Tiguan motor gücünü en iyi şekilde dört tekere dağıtır ve güvenli bir sürüş sağlar.

Güncel fiyatlar için sitesine girmenizde yarar var. Çünkü bu gün girdiğimiz fyat bir bakmışşsınız anında değişmiş olabiliyor. Onun için sizlere yanlış fiyat vermek istemiyoruz. Hatta pazarlık gücünüz kuvvetliyse bayilere gitmenizi ve indirebildiğiniz en mekul fiyatları bayilerden alacağınıza eminim