İki hareketle, 1/3 2/3 katlanan arka banketi yatırarak düz bir zemin elde edebilirsiniz. Çok sayıda eşya yerleştirme gözü, yeni tavan barları, modüler büyük bagajı ve düz zemini ile Yeni Kangoo ailece çıktığınız tüm gezilerde ideal bir yol arkadaşı olabilir.Yeni kango’da geniş aile ve eşya taşıma kolaylıgı saglanmış.

Virajlardaki dengeli yapısı, güçlü fren sistemi, düşük ses düzeyi sayesinde Yeni Kangoo ile eşsiz bir sürüş keyfi yaşayacaksınız. Dizel motorlar, mükemmel performansı düşük yakıt tüketimi ile birlikte sunması için tasarlanmiş. Bunun yanısıra, eksiksiz bir güvenlik için Yeni Kangoo 4 disk fren ve acil fren yardım fonksiyonlu ABS (opsiyonel olarak sunulmaktadır) gibi en son yeniliklerle yolda sürüş keyfini maxsimuma cıkarmakta.

Yeni Kangoo’nun geniş bagajında yüksekliği ayarlanabilen bagaj örtüsü bulunuyor. Yarı yüksekliğe yerleştirilen tablet sayesinde yükleme alanını iki ayrı bölüme ayırabiliyorsunuz. Yüksek cisimleri koltuğun arkasına rahatça yerleştirip taşıma imkanı sunmakta. Uzunlamasına yerleştirilmiş tavan barları her hangi bir alet kullanmaksızın tek bir el hareketiyle bir mini port-bagaja dönüşebiliyor.Buda  insana yerleşim kolaylığı  ve rahatlını  sunuyor.

 Yeni kangoo  multix,yeni kangoo express,kangoo multix clasic,yeni kangoo express clasc olmak üzere 4 versiyonda satışa sunulmakta.Renault’nun tutumlu 1.5 dCi 85 beygirlik motoru ile gelecek yeni modelin ortalama yakıt tüketimi 5.3 litre olarak açıklanıyor.

1.2   75 HP

1.4   75 HP

1.6   110 HP

1.9   D 55 HP

1.9   D 65 HP

1.9   dTi 100 HP

1.5   dCi 65 HP

1.5   dCi 80 HP

1.5   dCi 85 HP

1.5   dCi 105 HP motor güç seçenekleriyle satışa sunulmakta.