Fransız araba üreticisinin 408 ismini verdiği yepyeni modeli, marlanın 406 ve 407 modellerini hatırlattı.

Marka şu an amaçlı bu modeli sadece Çin’de piyasaya sunacak. Fakat Peugeot’un bir sürpriz yapıp yepyeni 408 modelinin Avrupa lansmanını, Paris Araba Fuarı’nda da yapabileceği konuşuluyor. Peugeot’un piyasaya çıkarmaya hazırlandığı 408 modeli, bu sene ve Geçen sene İspanya’da test sürüşü esnasında görüntülenmişti.

408 modeli 308 modelinden ek olarak uzunca bir dingil mesafesine sahip olacağı belirlendi. Bu yüzden bu yepyeni model 301 modelinin premium çeşidi olarak değerlendiriliyor.

EMP2 platformu ile beraber birçok hafif olacak yepyeni Peugeot 408, bu sayede petrol ekonomisini de arttıracak. PSA Peugeot Citroen’in Çin’deki ortağı Dongfeng Auto şirketi, Çinli alıcılar amaçlı mahalli montajı gerçekleştirecek.

Yeni 408’in motor alternatifleri ise 167 beygir kuvvet üretecek bir.6 litrelik turbo motor ve 4 silindirli bir.8 litrelik motor ile kısıtlı olacak.

408 modelinin piyasaya sunulmasının sonrasında 308’de bulunan yepyeni bir.2 litrelik THP, bir.6 litrelik e belediye HDI dizel ve bir.6 litrelik THP turbo motor alternatifleri de eklenecek.

308 modelinde kullanılan LED teknolojisine sahip ön farlara sahip olacak yepyeni 408 modelinin ön ızgarasında ise aydınlatma özelliği meydana gelen ‘Peugeot’ logosu yer alacak. Arka farlarda ise aslan pençesi deseni bulunacak. Çift çıkışlı egzoza sahip olacak yepyeni 408, bu sayede ek olarak premium bir görüntüye kavuşacak.