Yeni Renault Master, ağır, sağlam ve kaliteli tasarımı ile Renault panelvanların yeni standartlarını belirliyor .Boyalı geniş radyatör kapağı ve anlamlı iri farları, iradeli ve cesur bir profil çiziyor. Kavrayıcı kanatları ve burun biçimindeki motor kapağı gücünün ifadesi, Arkada, Master’ın kişiliğinin görsel özelliği asimetrik cam kesimi muhafaza ediliyor. Uzaktan fark edilen, üçlü üçgen stop lambası, aracın kişiliğini pekiştiriyor.Yeni Renault Master’ın hedefi, segmentinde konforun referansı olmak. Bu amaçla, sürücü kabininin ergonomisi baştan aşağı yenilenen, görüş alanı genişletilen Yeni Master, binek araçta kullanılan birçok konfor donanımı da sunuyor. Mevcut Master’a göre 1 litre/100 kilometrelik bir tasarruf sunan ve 7,1 litre/100 kilometreden başlayan şehiriçi-şehirdışı tüketimi ile Yeni Renault Master’ın önden çekişli versiyonları NEDC (New European Driving Cycle) tüketiminde lider.

Yeni versiyonda eskisine göre yüzde 40 azalan bakım giderleri de pazarın en düşükleri arasında yer alıyor,tamamıyla Renault tarafından geliştirilen yeni arkadan itişli versiyon, daha iyi dinamik performanslar ve yükleme imkanları sunan bir gövde yapısına sahip, Ürün ailesine (3,5t ve çift tekerlekli 4t’luk versiyonlarıyla 17 metreküpe kadar yükleme hacmi ve yeni üst yapılı ürün olanakları sunan) yeni L4 uzunluğundaki versiyonu ekleniyor.

Yeni Renault Master, özellikle ticari araçların gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiş yeni 2,3l dCi motor ile donatıldı. 3 versiyon halinde sunulan (dCi 100, dCi 125 ve dCi 150) yeni motor hem önden çekişli hem de arkadan itişli versiyonlarda kullanılıyor.

Renault’un ticari modellerinden olan Master’in 300’ün üzerinde farklı versiyonu var. Mastır’ı otobüs, minibüs, kamyonet, van dört farklı segmentte görüyoruz.

Opsiyonel özellikle dışarıda tutularak en düşük fiyatlı modellerin listesini aşağıya çıkardık:
Master Van 37.050 TL
Yeni Master Panelvan 43.500 TL
Master Kamyonet Tek Kabin Orta Kasasız Euro4 38.050 TL
Master Okul Otobüsü 16+1 58.900 TL
Master Minibüs 13+1 48.700 TL
Yeni Master Okul Otobüsü 16+1 58.900 TL


.